2008 yılında aile hekimliğine geçiş ile birlikte hizmet vermeye başlayan Belediye Evleri 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, bünyesinde 10 hekim,  10 hemşire, 6 sözleşmeli personel ile değerli halkımıza hizmet vermektedir.

Verilen hizmetler arasında: Muayene, laboratuvar hizmetleri, aile planlaması hizmetleri, gebe izlemi, bebek ve çocuk izlemi, bağışıklama, acil müdahele, enjeksiyon, pansuman vb. hizmetler yer almaktadır.

Herhangi bir hizmet için ASM ye başvuran vatandaşlarımız kiosk sıramatik cihazından giriş yaparak bağlı olduğu aile hekimine yönlendirilmektedir.

1) Poliklinik hizmetleri
2) Koruyucu Sağlık Hizmetleri
3) 15-49 Yaş Kadın İzlemleri
4) Gebe ve Lohusa İzlemleri
5) Bebek ve Çocuk İzlemleri
6) Obezite İzlemleri
7) Aile Planlaması Hizmetleri
8) Enjeksiyon ve Pansuman Hizmetleri
9) Tetkik ve Tahlil Hizmetleri

“Aile Sağlığı Merkezine Gelirken”

 

       Aile Sağlığı Merkezimize gelirken yanınızda T.C kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanınızı , ehliyetinizi veya özel sigorta kartınızı mutlaka getiriniz.
       Bu istenilen belgeler Aile Sağlığı Merkezimize geldiğinizde yapılacak olan muayene veya tetkik – tahlil işlemlerinde herhangi bir yanlışlığa sebebiyet verilmemesi için gerekmektedir.
       Tedavinizin eksiksiz sağlanabilmesi için evde kullandığınız ilaçlarınızı veya ilaç isimlerini yanınızda getirmeyi unutmayınız.
       Reçeteli ilaçlarınızın yanı sıra kullandığınız vitaminler, aspirin ve bitki tedavilerini de getirmeyi, hekiminiz talep ettiyse, ilgili röntgen, tetkik sonuçları ya da raporlarınızı da mutlaka beraberinizde bulundurmanızda fayda olacaktır.

 Sağlıklı ve Mutlu Günler Dileriz…